Sphinx - en to ca@valencia translation catalogue (840 entries)

en: 
    Generate ReStructuredText using autosummary directives.
    
    sphinx-autogen is a frontend to sphinx.ext.autosummary.generate. It generates
    the reStructuredText files from the autosummary directives contained in the
    given input files.
    
    The format of the autosummary directive is documented in the
    ``sphinx.ext.autosummary`` Python module and can be read using::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary
ca@valencia: 
    Genera ReStructuredText mitjançant directrius de resum automàtic «autosummary».
    
    «sphinx-autogen» és un frontal per a sphinx.ext.autosummary.generate.
    Genera els fitxers en reStructuredText des de les directrius d'autosummary
    contingudes en els fitxers d'entrada indicats.
    
    El format de les directrius d'autosummary està documentat en el mòdul
    ``sphinx.ext.autosummary`` de Python i es pot llegir mitjançant l'ordre següent::
    
    pydoc sphinx.ext.autosummary

en: 
    Generate documentation from source files.
    
    sphinx-build generates documentation from the files in SOURCEDIR and places it
    in OUTPUTDIR. It looks for 'conf.py' in SOURCEDIR for the configuration
    settings. The 'sphinx-quickstart' tool may be used to generate template files,
    including 'conf.py'
    
    sphinx-build can create documentation in different formats. A format is
    selected by specifying the builder name on the command line; it defaults to
    HTML. Builders can also perform other tasks related to documentation
    processing.
    
    By default, everything that is outdated is built. Output only for selected
    files can be built by specifying individual filenames.
ca@valencia: 
    Generar la documentació a partir dels fitxers font.
    
    L'eina «sphinx-build» generarà la documentació a partir dels fitxers
    a SOURCEDIR i els situarà a OUTPUTDIR. Busqueu el «conf.py» en el
    SOURCEDIR per als paràmetres de configuració. L'eina «sphinx-quickstart» es pot utilitzar per a generar fitxers de plantilla, inclòs el «conf.py».
    
    L'eina «sphinx-build» pot crear documentació en formats diferents. A la
    línia d'ordres se selecciona un format que especifica el nom del constructor.
    De manera predeterminada és HTML. Els constructors també poden dur a terme
    altres tasques relacionades amb el processament de la documentació.
    
    De manera predeterminada, es construïx tot el que està desactualitzat. Es pot
    generar l'eixida només per als fitxers seleccionats especificant noms de fitxer
    individuals.

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
ca@valencia: 
    Genereu els fitxers necessaris per a un projecte Sphinx.
    
    «sphinx-quickstart» és una eina interactiva que fa algunes preguntes sobre el
    projecte i després genera un directori complet de documentació i un
    exemple del fitxer Makefile per a utilitzar-se amb l'ordre «sphinx-build».

en: 
    Look recursively in <MODULE_PATH> for Python modules and packages and create
    one reST file with automodule directives per package in the <OUTPUT_PATH>.
    
    The <EXCLUDE_PATTERN>s can be file and/or directory patterns that will be
    excluded from generation.
    
    Note: By default this script will not overwrite already created files.
ca@valencia: 
    Mireu recursivament a <MODULE_PATH> per als mòduls i paquets de Python
    i creeu un fitxer reST amb les directives «automodule» per paquet en el <OUTPUT_PATH>.
    
    Els <EXCLUDE_PATTERN> poden ser fitxers i/o patrons de directori que seran
    exclosos de la generació.
    
    Nota: De manera predeterminada, este script no sobreescriurà els fitxers que ja s'han creat.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
ca@valencia: 
    Executeu l'ordre «make» en este directori per a executar-les
    mitjançant el (pdf)latex (utilitzeu l'ordre «make latexpdf» per a fer-ho
    automàticament).

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
ca@valencia: 
    Executeu l'ordre «make» en este directori per a executar-les mitjançant
    el makeinfo (utilitzeu l'ordre «make info» per a fer-ho automàticament).

en:    Manage documentation with Sphinx.
ca@valencia:    Gestiona la documentació amb Sphinx.

en:   The Sphinx documentation generator.
ca@valencia:  El generador de documentació Sphinx.

en:  (deprecated)
ca@valencia:  (obsolet)

en:  (in
ca@valencia:  (a

en: "::" in automodule name doesn't make sense
ca@valencia: «::» en el nom de l'«automodule» no té sentit

en: ":file:" option for csv-table directive now recognizes an absolute path as a relative path from source directory. Please update your document.
ca@valencia: «:file:» l'opció per a la directiva «csv-table» ara reconeix un camí absolut com a camí relatiu des del directori d'origen. Actualitzeu el vostre document.

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
ca@valencia: El valor de configuració «latex_documents» fa referència a un document %s desconegut

en: "man_pages" config value references unknown document %s
ca@valencia: El valor de configuració «man_pages» fa referència a un document %s desconegut

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
ca@valencia: s'especifica «quiet», però no s'especifica cap «project» o «author».

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
ca@valencia: El valor de configuració «texinfo_documents» fa referència a un document %s desconegut

en: %b %d, %Y
ca@valencia: %-d %b, %Y

en: %d found
ca@valencia: s'han trobat %d

en: %d source files given on command line
ca@valencia: %d fitxers font proporcionats en la línia d'ordres

en: %r doesn't have "%s" setting
ca@valencia: %r no té la configuració «%s»

en: %r doesn't have "theme" setting
ca@valencia: %r no té la configuració «theme»

en: %r reference target not found: %s
ca@valencia: %r no es troba la destinació de la referència: %s

en: %s %s documentation
ca@valencia: %s %s documentació

en: %s (%s attribute)
ca@valencia: %s (atribut %s)

en: %s (%s property)
ca@valencia: %s (propietat %s)

en: %s (built-in class)
ca@valencia: %s (classe interna)

en: %s (built-in variable)
ca@valencia: %s (variable interna)

en: %s (class in %s)
ca@valencia: %s (classe a %s)

en: %s (directive)
ca@valencia: %s (directiva)

en: %s (global variable or constant)
ca@valencia: %s (variable global o constant)

en: %s (in module %s)
ca@valencia: %s (en el mòdul %s)

en: %s (module)
ca@valencia: %s (mòdul)

en: %s (role)
ca@valencia: %s (rol)

en: %s (type alias in %s)
ca@valencia: %s (escriviu l'àlies a %s)

en: %s added, %s changed, %s removed
ca@valencia: %s afegits, %s canviats, %s eliminats

en: %s command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_%s setting
ca@valencia: %s l'ordre de %r no s'ha pogut executar (necessària per a la visualització matemàtica), comproveu la configuració d'«imgmath_%s»

en: %s command line option
ca@valencia: opció de la línia d'ordres %s

en: %s is already assigned section numbers (nested numbered toctree?)
ca@valencia: %s ja té assignats números de secció (toctree amb numeració imbricada?)

en: %s is not a directory.
ca@valencia: %s no és cap directori.

en: %s() (%s class method)
ca@valencia: %s() (mètode de classe %s)

en: %s() (%s method)
ca@valencia: %s() (mètode %s)

en: %s() (%s static method)
ca@valencia: %s() (mètode estàtic %s)

en: %s() (built-in function)
ca@valencia: %s() (funció interna)

en: %s() (class)
ca@valencia: %s() (classe)

en: %s() (in module %s)
ca@valencia: %s() (en el mòdul %s)

en: %s:%s reference target not found: %s
ca@valencia: %s:%s no es troba la destinació de la referència: %s

en: %s; configuration value
ca@valencia: %s; valor de configuració

en: '%s' is not a valid option.
ca@valencia: «%s» no és una opció vàlida.

en: '%s' is not a valid pyversion option
ca@valencia: «%s» no és una opció pyversion vàlida

en: '%s' must be '0' or '1', got '%s'
ca@valencia: «%s» ha de ser «0» o «1», s'ha obtingut «%s»

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
ca@valencia: «setup» tal com es definix actualment a conf.py no és una crida de Python. Modifiqueu la seua definició per a convertir-la en una funció que es puga cridar. Açò és necessari perquè conf.py es comporte com a una extensió de Sphinx.

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
ca@valencia: (L'<<original entry>> es troba a %s, línia %d).

en: (in %s)
ca@valencia: (a %s)

en: (optional) a list of specific files to rebuild. Ignored if --write-all is specified
ca@valencia: (opcional) una llista de fitxers específics que s'han de reconstruir. S'ignorarà si s'especifica «--write-all»

en: , in
ca@valencia: , a

en: -A option argument must be in the form name=value
ca@valencia: l'argument de l'opció -A haurà d'estar en la forma «nom=valor»

en: -D option argument must be in the form name=value
ca@valencia: l'argument de l'opció «-D» haurà d'estar en la forma «nom=valor»

en: .. acks content is not a list
ca@valencia: … el contingut dels reconeixements no és una llista

en: .. hlist content is not a list
ca@valencia: … el contingut de l'historial no és una llista

en: 4 column based index found. It might be a bug of extensions you use: %r
ca@valencia: S'ha trobat un índex basat en 4 columnes. Pot ser un error de les extensions que utilitzeu: %r

en: :%s: (directive option)
ca@valencia: :%s: (opció de la directiva)

en: <<original entry>>
ca@valencia: <<entrada original>>

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
ca@valencia: <h1>Tots els mòduls per als quals hi ha codi</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
ca@valencia: <h1>Codi font per a %s</h1>

en: ====================== slowest reading durations =======================
ca@valencia: ==================== durades de lectura més lentes =====================

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
ca@valencia: Es pot generar un fitxer Makefile i un fitxer d'ordres de Windows,
    de manera que només haureu d'executar, p. ex., «make html»
    en lloc d'invocar directament «sphinx-build».

en: A captioned autosummary requires :toctree: option. ignored.
ca@valencia: Un resum automàtic amb subtítols requerix l'opció «:toctree:». S'ignora.

en: A mocked object is detected: %r
ca@valencia: S'ha detectat un objecte simulat: %r

en: Aborted attempted copy from %s to %s (the destination path has existing data).
ca@valencia: S'ha interromput l'intent de còpia des de %s a %s (hi ha dades existents en el camí de destinació).

en: Aborted attempted copy from rendered template %s to %s (the destination path has existing data).
ca@valencia: S'ha interromput l'intent de còpia des de la plantilla representada %s a %s (hi ha dades existents en el camí de destinació).

en: About these documents
ca@valencia: Quant a estos documents

en: Added in version %s
ca@valencia: Afegit a la versió %s

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
ca@valencia: S'ha produït un error en representar la pàgina %s.
    Motiu: %r

en: An invalid intersphinx_mapping entry was added after normalisation.
ca@valencia: S'ha afegit una entrada intersphinx_mapping no vàlida després de la normalització.

en: Anchor '%s' not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'àncora «%s»

en: Any IDs not assigned for %s node
ca@valencia: Qualsevol ID no assignat per al node %s

en: Attention
ca@valencia: Atenció

en: Author name(s)
ca@valencia: Noms de l'autoria

en: Author:
ca@valencia: Autoria:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
ca@valencia: Llista de canvis de la versió %(version)s generada automàticament

en: Builder %r already exists (in module %s)
ca@valencia: El constructor %r ja existix (en el mòdul %s)

en: Builder class %s has no "name" attribute
ca@valencia: La classe del constructor %s no té cap atribut «name»

en: Builder name %s not registered
ca@valencia: El nom del constructor %s no està registrat

en: Builder name %s not registered or available through entry point
ca@valencia: El nom del constructor %s no està registrat o disponible a través del punt d'entrada

en: Builtins
ca@valencia: Elements incorporats

en: C API changes
ca@valencia: Canvis a l'API de C

en: Cannot find source directory (%s)
ca@valencia: No es pot trobar el directori d'origen (%s)

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
ca@valencia: No podeu utilitzar «lineno-match» amb un conjunt desarticulat de «línies»

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
ca@valencia: No es poden utilitzar ambdues opcions «%s» i «%s»

en: Caution
ca@valencia: Compte

en: Changed in version %s
ca@valencia: Canviat a la versió %s

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
ca@valencia: Canvis en la versió %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Citation [%s] is not referenced.
ca@valencia: No es fa referència en la citació [%s].

en: Code author:
ca@valencia: Autoria del codi:

en: Collapse sidebar
ca@valencia: Reduïx la barra lateral

en: Comma-separated list of options to pass to automodule directive (or use SPHINX_APIDOC_OPTIONS).
ca@valencia: Llista d'opcions separades per comes que es passarà a la directiva «automodule» (o utilitzeu SPHINX_APIDOC_OPTIONS).

en: Commands:
ca@valencia: Ordres:

en: Common Vulnerabilities and Exposures; CVE %s
ca@valencia: Vulnerabilitats i exposicions comunes (CVE %s)

en: Common Weakness Enumeration; CWE %s
ca@valencia: Enumeració de les debilitats comunes (CWE %s)

en: Complete Table of Contents
ca@valencia: Taula de contingut completa

en: Config value %r already present
ca@valencia: El valor de configuració %r ja està present

en: Contents
ca@valencia: Contingut

en: Converting `source_suffix = %r` to `source_suffix = %r`.
ca@valencia: S'està convertint «source_suffix = %r» a «source_suffix = %r».

en: Could not determine the fallback text for the cross-reference. Might be a bug.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar el text alternatiu per a la referència creuada. Podria ser un error.

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la imatge remota: %s [%d]

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la imatge remota: %s [%s]

en: Could not import extension %s
ca@valencia: No s'ha pogut importar l'extensió %s

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la mida de la imatge. S'ignora l'opció «:scale:».

en: Create Makefile? (y/n)
ca@valencia: Voleu crear el Makefile? (s/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
ca@valencia: Voleu crear el fitxer d'ordres de Windows? (s/n)

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
ca@valencia: Creada mitjançant <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Creating file %s.
ca@valencia: S'està creant el fitxer %s.

en: Danger
ca@valencia: Perill

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Deprecated
ca@valencia: Obsolet

en: Deprecated since version %s
ca@valencia: Obsolet des de la versió %s

en: Domain %r is not registered
ca@valencia: El domini %r no està registrat

en: Duplicate C declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. c:%s:: %s'.
ca@valencia: Declaració de C duplicada, també definida a %s:%s.
    La declaració és «.. c:%s:: %s».

en: Duplicate C++ declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. cpp:%s:: %s'.
ca@valencia: Declaració de C** duplicada, també definida a %s:%s.
    La declaració és «.. cpp:%s:: %s».

en: Encoding %r used for reading included file '%s' seems to be wrong, try giving an :encoding: option
ca@valencia: La codificació %r emprada per a llegir el fitxer d'inclusió «%s» pareix ser incorrecta, proveu indicant una opció :encoding:

en: Encoding error!
ca@valencia: S'ha produït un error de codificació!

en: Enter the root path for documentation.
ca@valencia: Introduïu el camí arrel per a la documentació.

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
ca@valencia: S'ha produït un error: ja existix un fitxer conf.py en el camí arrel seleccionat.

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
ca@valencia: S'ha produït un error: el camí especificat no és un directori o ja hi ha els fitxers de Sphinx.

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
ca@valencia: S'ha produït un error: el fitxer mestre %s ja es troba en el camí arrel seleccionat.

en: Event %r already present
ca@valencia: L'esdeveniment %r ja està present

en: Example
ca@valencia: Exemple

en: Examples
ca@valencia: Exemples

en: Expand sidebar
ca@valencia: Expandix la barra lateral

en: Extension options
ca@valencia: Opcions de l'extensió

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
ca@valencia: El fitxer extern %r de Graphviz no s'ha trobat ni es pot llegir

en: Failed to compile regex in linkcheck_allowed_redirects: %r %s
ca@valencia: No s'ha pogut compilar expressions regulars en linkcheck_allowed_redirects: %r %s

en: Failed to convert %r to a frozenset
ca@valencia: No s'ha pogut convertir %r a un recurs congelat

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
ca@valencia: No s'ha pogut copiar un fitxer en html_static_file: %s: %r

en: Failed to copy a file in the theme's 'static' directory: %s: %r
ca@valencia: No s'ha pogut copiar un fitxer en el directori «static» del tema: %s: %r

en: Failed to create a cross reference. A title or caption not found: %r
ca@valencia: No s'ha pogut crear una referència creuada. No es troba un títol o subtítol: %r

en: Failed to create a cross reference. Any number is not assigned: %s
ca@valencia: No s'ha pogut crear una referència creuada. No s'assigna cap número: %s

en: Failed to get a constructor signature for %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre un constructor de funció per a %s: %s

en: Failed to get a docname for source %r!
ca@valencia: S'ha fallat en obtindre un nom de document per a la font %r!

en: Failed to get a docname!
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el docname!

en: Failed to get a function signature for %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre una signatura de funció per a %s: %s

en: Failed to get a method signature for %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre una signatura de mètode per a %s: %s

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar un valor d'argument predeterminat per a %r: %s

en: Failed to parse type_comment for %r: %s
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar type_comment per a %r: %s

en: Failed to read build info file: %r
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer d'informació de la construcció: %r

en: Failed to remove %s: %s
ca@valencia: S'ha fallat en eliminar %s: %s

en: Failed to scan documents in %s: %r
ca@valencia: No s'ha pogut escanejar els documents a %s: %r

en: Failed to update signature for %r: parameter not found: %s
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la signatura per a %r: no es troba el paràmetre: %s

en: Failed to write build info file: %r
ca@valencia: No s'ha pogut escriure el fitxer d'informació de la construcció: %r

en: File %s already exists, skipping.
ca@valencia: El fitxer %s ja existix, se salta.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
ca@valencia: Finalitzat: s'ha creat una estructura inicial del directori.

en: Footnote [#] is not referenced.
ca@valencia: La nota al peu [núm.] no té una referència.

en: Footnote [%s] is not referenced.
ca@valencia: La nota al peu [%s] no té una referència.

en: Footnote [*] is not referenced.
ca@valencia: No es fa referència en la nota al peu [*].

en: Footnotes
ca@valencia: Notes al peu

en: For more information, visit <https://www.sphinx-doc.org/>.
ca@valencia: Per a més informació, visiteu <https://www.sphinx-doc.org/>.

en: For more information, visit https://www.sphinx-doc.org/en/master/man/.
ca@valencia: Per a més informació, visiteu https://www.sphinx-doc.org/en/master/man/.

en: Full index on one page
ca@valencia: Índex complet en una pàgina

en: General Index
ca@valencia: Índex general

en: Global Module Index
ca@valencia: Índex global de mòduls

en: Go
ca@valencia: Ves fins a

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
ca@valencia: La directiva de Graphviz no pot tindre tant el contingut com un argument del nom de fitxer

en: HTML 4 is no longer supported by Sphinx. ("html4_writer=True" detected in configuration options)
ca@valencia: HTML 4 ja no és compatible amb Sphinx. (s'ha detectat «html4_writer=true» en les opcions de configuració)

en: Handler %r for event %r threw an exception
ca@valencia: El gestor %r per a l'esdeveniment %r ha retornat una excepció

en: Hide Search Matches
ca@valencia: Oculta els resultats de busca

en: Hint
ca@valencia: Suggeriment

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
ca@valencia: Si els documents s'han d'escriure en un idioma que no siga l'anglés,
    podeu seleccionar un idioma ací per al vostre codi d'idioma.
    A continuació, Sphinx traduirà el text que es genera en este idioma.
    
    Per a obtindre una llista dels codis admesos, vegeu
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.

en: Ignored unreadable document %r.
ca@valencia: S'ha ignorat el document il·legible %r.

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
ca@valencia: S'està ignorant la directiva «graphviz» sense contingut.

en: Include file '%s' not found or reading it failed
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer d'inclusió «%s» o n'ha fallat la lectura

en: Increase verbosity (can be repeated)
ca@valencia: Augmenta la verbositat (es pot repetir)

en: Index
ca@valencia: Índex

en: Index &#x2013; %(key)s
ca@valencia: Índex &#x2013; %(key)s

en: Index pages by letter
ca@valencia: Pàgines d'índex per lletra

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
ca@valencia: Indiqueu quines de les extensions següents de Sphinx haurien d'estar habilitades:

en: Indices and tables:
ca@valencia: Índexs i taules:

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
ca@valencia: Dins del directori arrel, es crearan dos directoris més: «_templates» per a
    les plantilles HTML personalitzades i «_static» per als fulls d'estil
    personalitzats i altres fitxers estàtics. Podeu introduir un altre prefix
    (com «.») per a substituir el guió baix.

en: Interrupted!
ca@valencia: S'ha interromput!

en: Invalid Babel locale: %r.
ca@valencia: La configuració regional «Babel» no és vàlida: %r.

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
ca@valencia: S'han trobat __slots__ no vàlids a %s. S'ignora.

en: Invalid `intersphinx_mapping` configuration (%s errors).
ca@valencia: Configureu «intersphinx_mapping» no vàlida (%s errors).

en: Invalid `intersphinx_mapping` configuration (1 error).
ca@valencia: Configureu «intersphinx_mapping» no vàlida (1 error).

en: Invalid caption: %s
ca@valencia: Subtítol no vàlid: %s

en: Invalid configuration value found: 'language = None'. Update your configuration to a valid language code. Falling back to 'en' (English).
ca@valencia: S'ha trobat un valor de configuració no vàlid: «language = None». Actualitzeu la vostra configuració a un codi d'idioma vàlid. Es torna «en» (anglés).

en: Invalid date format. Quote the string by single quote if you want to output it directly: %s
ca@valencia: Format de data no vàlid. Citeu la cadena amb cometes senzilles si voleu generar-la directament: %s

en: Invalid intersphinx project identifier `%r` in intersphinx_mapping. Project identifiers must be non-empty strings.
ca@valencia: L'identificador «%r» del projecte intersphinx no és vàlid en intersphinx_mapping. Els identificadors de projecte han de ser cadenes no buides.

en: Invalid inventory location value `%r` in intersphinx_mapping[%r][1]. Inventory locations must be non-empty strings or None.
ca@valencia: El valor «%r» d'ubicació de l'inventari no és vàlid en intersphinx_mapping[%r][1]. Les ubicacions de l'inventari han de ser cadenes no buides o «None».

en: Invalid math_eqref_format: %r
ca@valencia: math_eqref_format no vàlid: %r

en: Invalid target URI value `%r` in intersphinx_mapping[%r][0]. Target URIs must be unique (other instance in intersphinx_mapping[%r]).
ca@valencia: El valor «%r» de l'URI de destinació no és vàlid en intersphinx_mapping[%r][0]. Els URI de destinació han de ser únics (una altra instància en intersphinx_mapping[%r]).

en: Invalid target URI value `%r` in intersphinx_mapping[%r][0]. Target URIs must be unique non-empty strings.
ca@valencia: El valor «%r» de l'URI de destinació no és vàlid en intersphinx_mapping[%r][0]. Els URI de destinació han de ser cadenes úniques no buides.

en: Invalid template variable: %s
ca@valencia: Variable no vàlida de plantilla: %s

en: Invalid value `%r` in intersphinx_mapping[%r]. Expected a two-element tuple or list.
ca@valencia: El valor «%r» no és vàlid en intersphinx_mapping[%r]. S'esperava una tupla o llista de dos elements.

en: Invalid value `%r` in intersphinx_mapping[%r]. Values must be a (target URI, inventory locations) pair.
ca@valencia: El valor «%r» no és vàlid en intersphinx_mapping[%r]. Els valors han de ser un parell (URI de destinació, ubicacions de l'inventari).

en: Keyword Arguments
ca@valencia: Arguments de paraules clau

en: Keyword-only parameters separator (PEP 3102)
ca@valencia: Separador de paràmetres només posicional (PEP 3102)

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
ca@valencia: l'ordre de LaTeX %r no s'ha pogut executar (necessària per a la visualització matemàtica), comproveu la configuració d'«imgmath_latex»

en: Last updated on %(last_updated)s.
ca@valencia: Última actualització el %(last_updated)s.

en: Lexing literal_block %r as "%s" resulted in an error at token: %r. Retrying in relaxed mode.
ca@valencia: L'anàlisi lèxica del literal_block %r com a «%s» ha resultat en un error en el testimoni: %r. S'està tornant a provar en el mode relaxat.

en: Library changes
ca@valencia: Canvis a la biblioteca

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
ca@valencia: Línia específica %r: No hi ha cap línia llançada des del fitxer inclòs %r

en: Link to this code
ca@valencia: Enllaça amb este codi

en: Link to this definition
ca@valencia: Enllaça amb esta definició

en: Link to this equation
ca@valencia: Enllaça amb esta equació

en: Link to this heading
ca@valencia: Enllaça amb esta capçalera

en: Link to this image
ca@valencia: Enllaça amb esta imatge

en: Link to this table
ca@valencia: Enllaça amb esta taula

en: Link to this term
ca@valencia: Enllaça amb este terme

en: Link to this toctree
ca@valencia: Enllaça amb este toctree

en: Listing %s
ca@valencia: Llistat %s

en: Logging
ca@valencia: Registre

en: Logo of %s
ca@valencia: Logotip de %s

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
ca@valencia: Busqueu qualsevol error en l'eixida anterior o en el fitxer %(outdir)s/output.txt

en: Makefile and Batchfile creation
ca@valencia: Creeu els fitxers Makefile i de processament per lots

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
ca@valencia: Descripció de l'opció amb format incorrecte %r, s'ha de veure com «opt», «-opt args», «--opt args», «/opt args» o «+opt args»

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
ca@valencia: S'han enregistrat molts math_renderer. Però no s'ha seleccionat math_renderer.

en: Module Index
ca@valencia: Índex de mòduls

en: Module author:
ca@valencia: Autoria del mòdul:

en: Module code
ca@valencia: Codi del mòdul

en: Module level
ca@valencia: Nivell de mòdul

en: Name of your master document (without suffix)
ca@valencia: Nom del document mestre (sense sufix)

en: Name prefix for templates and static dir
ca@valencia: Prefix de nom per als directoris «templates» i «static»

en: Navigation
ca@valencia: Navegueu

en: Next topic
ca@valencia: Tema següent

en: No builder selected, using default: html
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap constructor, s'utilitza el predeterminat: html

en: No footnote was found for given reference node %r
ca@valencia: No s'ha trobat cap nota a peu de pàgina per al node de referència %r donat

en: No output at all
ca@valencia: Cap eixida en absolut

en: No such config value: %r
ca@valencia: Este valor de configuració no existix: %r

en: Non-alphabetical
ca@valencia: No alfabètic

en: Note
ca@valencia: Nota

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
ca@valencia: Nota: «imgmath» i «mathjax» no es poden habilitar alhora. «imgmath» ha sigut desseleccionat.

en: Numbers
ca@valencia: Números

en: Object named %r not found in include file %r
ca@valencia: L'objecte anomenat %r no es troba en el fitxer inclòs %r

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
ca@valencia: Un document és especial perquè es considera el node superior de l'«arbre de
    contingut», és a dir, és l'arrel de l'estructura jeràrquica dels documents.
    Normalment, es tracta de l'«index», però si el document «index» és una
    plantilla personalitzada, també podreu establir-la a un altre nom de fitxer.

en: Only print errors and warnings.
ca@valencia: Imprimix només els errors i els avisos.

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Original exception:
ca@valencia: Excepció original:

en: Other Parameters
ca@valencia: Altres paràmetres

en: Other changes
ca@valencia: Altres canvis

en: Output directory (%s) is not a directory
ca@valencia: El directori d'eixida (%s) no és un directori

en: Overview
ca@valencia: Vista general

en: Overview: module code
ca@valencia: Vista general: codi del mòdul

en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

en: Pillow not found - copying image files
ca@valencia: No s'ha trobat el Pillow: es copien els fitxers d'imatge

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
ca@valencia: Activa JavaScript per a utilitzar la funcionalitat
        de busca.

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
ca@valencia: Informeu-ho també si es tractava d'un error d'usuari, de manera que la pròxima vegada es puga proporcionar un missatge d'error millor.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
ca@valencia: Introduïu un sufix de fitxer, p. ex., «.rst» o «.txt».

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
ca@valencia: Introduïu un nom de fitxer nou o canvieu-ne el nom i premeu «Retorn»

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
ca@valencia: Introduïu un camí arrel nou (o premeu «Retorn» per a eixir)

en: Please enter a valid path name.
ca@valencia: Introduïu un nom de camí vàlid.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
ca@valencia: Introduïu qualsevol de «y» o «n».

en: Please enter one of %s.
ca@valencia: Introduïu un dels %s.

en: Please enter some text.
ca@valencia: Introduïu algun text.

en: Please enter values for the following settings (just press Enter to
    accept a default value, if one is given in brackets).
ca@valencia: Introduïu els valors per a les configuracions següents (només premeu «Retorn»
    per a acceptar un valor predeterminat, si se'n dona un entre parèntesis).

en: Positional-only parameter separator (PEP 570)
ca@valencia: Separador de paràmetres només posicional (PEP 570)

en: Preparing search...
ca@valencia: S'està preparant la busca…

en: Previous topic
ca@valencia: Tema anterior

en: Problem in %s domain: field is supposed to use role '%s', but that role is not in the domain.
ca@valencia: Problema en el domini %s: se suposa que el camp utilitza el rol «%s», però no es troba en el domini.

en: Project basic options
ca@valencia: Opcions bàsiques del projecte

en: Project language
ca@valencia: Idioma del projecte

en: Project name
ca@valencia: Nom del projecte

en: Project release
ca@valencia: Llançament del projecte

en: Project templating
ca@valencia: Plantilles de projecte

en: Project version
ca@valencia: Versió del projecte

en: Pygments lexer name %r is not known
ca@valencia: No es coneix el nom del lexer de pigments %r

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
ca@valencia: Propostes de millora a Python (PEP %s)

en: Python Module Index
ca@valencia: Índex de mòduls en Python

en: Quick search
ca@valencia: Busca ràpida

en: Raises
ca@valencia: Llença

en: Receives
ca@valencia: Rebudes

en: Recursion error!
ca@valencia: S'ha produït un error de recursivitat!

en: References
ca@valencia: Referències

en: Release
ca@valencia: Versió

en: Remove existing files in the output directory that were not generated
ca@valencia: Elimina els fitxers existents en el directori d'eixida que no s'hagen generat

en: Removed in version %s
ca@valencia: S'ha eliminat en la versió %s

en: Return type
ca@valencia: Tipus de retorn

en: Return values
ca@valencia: Valors retornats

en: Returns
ca@valencia: Retorna

en: Root path for the documentation
ca@valencia: Camí arrel per a la documentació

en: Running Sphinx v%s
ca@valencia: S'està executant Sphinx versió %s

en: Running apidoc
ca@valencia: S'està executant apidoc

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Search %(docstitle)s
ca@valencia: Buscar a %(docstitle)s

en: Search Page
ca@valencia: Pàgina de busca

en: Search Results
ca@valencia: Resultats de la busca

en: Search finished, found one page matching the search query. | Search finished, found ${resultCount} pages matching the search query.
ca@valencia[0]: La busca ha acabat, s'ha trobat una pàgina que coincidix amb la consulta de busca.
ca@valencia[1]: La busca ha acabat, s'han trobat ${resultCount} pàgines que coincidixen amb la consulta de busca.

en: Search within %(docstitle)s
ca@valencia: Busca dins de %(docstitle)s

en: Searching
ca@valencia: S'està buscant

en: Searching for multiple words only shows matches that contain
        all words.
ca@valencia: Buscar múltiples paraules només mostrarà les coincidències
        que continguen totes les paraules.

en: Section %s
ca@valencia: Secció %s

en: Section author:
ca@valencia: Autoria de la secció:

en: See 'sphinx --help'.
ca@valencia: Vegeu «sphinx --help».

en: See also
ca@valencia: Vegeu també

en: Selected root path: %s
ca@valencia: Camí arrel seleccionat: %s

en: Separate source and build directories (y/n)
ca@valencia: Separa els directoris «source» i «build» (s/n)

en: Show Source
ca@valencia: Mostra el codi font

en: Show the version and exit.
ca@valencia: Mostra la versió i ix.

en: Show this message and exit.
ca@valencia: Mostra este missatge i ix.

en: Source directory and destination directory cannot be identical
ca@valencia: El directori d'origen i el de destinació no poden ser idèntics

en: Source file suffix
ca@valencia: Sufix del fitxer font

en: Source parser for %s not registered
ca@valencia: L'analitzador de fonts per a %s no registrat

en: Sphinx has the notion of a "version" and a "release" for the
    software. Each version can have multiple releases. For example, for
    Python the version is something like 2.5 or 3.0, while the release is
    something like 2.5.1 or 3.0a1. If you don't need this dual structure,
    just set both to the same value.
ca@valencia: Sphinx té la noció d'una «versió» i un «llançament» per al programari.
    Cada versió pot tindre múltiples versions. Per exemple, per a Python,
    la versió és una cosa pareixent a 2.5 o 3.0, mentre que el llançament és
    com 2.5.1 o 3.0a1. Si no necessiteu esta doble estructura, senzillament
    establiu ambdues amb el mateix valor.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it is not included in the custom include_patterns = %r. Ensure that a pattern in include_patterns matches the master document.
ca@valencia: Sphinx no pot carregar el document mestre (%s) perquè no s'inclou en l'opció personalitzada include_patterns = %r. Assegureu-vos que un patró en include_patterns coincidisca amb el document mestre.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it matches a built-in exclude pattern %r. Please move your master document to a different location.
ca@valencia: Sphinx no pot carregar el document mestre (%s) perquè coincidix amb un patró d'exclusió %r en la construcció. Moveu el vostre document mestre cap a una altra ubicació.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s) because it matches an exclude pattern specified in conf.py, %r. Please remove this pattern from conf.py.
ca@valencia: Sphinx no pot carregar el document mestre (%s) perquè coincidix amb un patró d'exclusió especificat en «conf.py», %r. Per favor, elimineu este patró.

en: Sphinx is unable to load the master document (%s). The master document must be within the source directory or a subdirectory of it.
ca@valencia: Sphinx no pot carregar el document mestre (%s). El document mestre haurà d'estar dins del directori font o un subdirectori d'este.

en: Sphinx now uses "index" as the master document by default. To keep pre-2.0 behaviour, set "master_doc = 'contents'".
ca@valencia: Sphinx ara utilitza «index» de manera predeterminada com a document mestre. Per a mantindre el comportament anterior a la 2.0, establiu «master_doc = 'contents'».

en: Starting debugger:
ca@valencia: S'està iniciant el depurador:

en: Structure options
ca@valencia: Opcions de l'estructura

en: Summarised items should not include the current module. Replace %r with %r.
ca@valencia: Els elements resumits no han d'incloure el mòdul actual. Substituïu %r per %r.

en: Support for source encodings other than UTF-8 is deprecated and will be removed in Sphinx 10. Please comment at https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/13665 if this causes a problem.
ca@valencia: La compatibilitat amb les codificacions font diferents d'UTF-8 està obsoleta i se suprimirà en el Sphinx 10. Si això causa algun problema, feu un comentari a «https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/13665».

en: Symbols
ca@valencia: Símbols

en: TODO entry found: %s
ca@valencia: S'ha trobat una entrada TODO: %s

en: Table %s
ca@valencia: Taula %s

en: Table of Contents
ca@valencia: Taula de continguts

en: Template Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la plantilla

en: Testing of coverage in the sources finished, look at the results in %(outdir)s{sep}python.txt.
ca@valencia: S'han acabat les proves de cobertura a les fonts, mireu el resultat a «%(outdir)s{sep}python.txt».

en: Testing of doctests in the sources finished, look at the results in %(outdir)s/output.txt.
ca@valencia: Proves de doctests en les fonts acabades, mireu el resultat a %(outdir)s/output.txt.

en: The "theme.pygments_style" setting must be a table. Hint: "%s"
ca@valencia: La configuració de «theme.pygments_style» ha de ser una taula. Consell: «%s»

en: The %r crossref_type is already registered
ca@valencia: El crossref_type %r ja està registrat

en: The %r directive is already registered to domain %s
ca@valencia: La directiva %r ja està registrada al domini %s

en: The %r index is already registered to domain %s
ca@valencia: L'índex %r ja està registrat al domini %s

en: The %r object_type is already registered
ca@valencia: L'object_type %r ja està registrat

en: The %r role is already registered to domain %s
ca@valencia: El rol %r ja està registrat al domini %s

en: The %r theme "[options]" table is not a table
ca@valencia: La taula del tema %r «[options]» no és una taula

en: The %r theme "[theme]" table is not a table
ca@valencia: La taula del tema %r «[theme]» no és una taula

en: The %r theme has circular inheritance
ca@valencia: El tema %r té una herència circular

en: The %r theme has too many ancestors
ca@valencia: El tema %r té massa avantpassats

en: The %r theme inherits from %r, which is not a loaded theme. Loaded themes are: %s
ca@valencia: El tema %r hereta des de %r, el qual no és un tema que estiga carregat. Els temes carregats són: %s

en: The %r theme must define the "theme.inherit" setting
ca@valencia: El tema %r ha de definir la configuració «theme.inherit»

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
ca@valencia: L'extensió %s és requerida per la configuració de needs_extensions, però esta no està carregada.

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
ca@valencia: L'extensió %s utilitzada per este projecte almenys necessita Sphinx versió %s i, per tant, no es pot crear amb esta versió.

en: The '%s' theme does not support this version of Sphinx, because it uses the 'style' field in HTML templates, which was  was deprecated in Sphinx 5.1 and removed in Sphinx 7.0. The theme must be updated to use the 'styles' field instead. See https://www.sphinx-doc.org/en/master/development/html_themes/templating.html#styles
ca@valencia: El tema «%s» no admet aquesta versió de Sphinx, perquè utilitza el camp «style» en les plantilles HTML, el qual és obsolet en Sphinx 5.1 i s'ha eliminat en Sphinx 7.0. El tema s'ha d'actualitzar per a utilitzar en el seu lloc el camp «styles». Vegeu https://www.sphinx-doc.org/en/master/development/html_themes/templating.html#styles

en: The HTML page is in %(outdir)s.
ca@valencia: La pàgina HTML es troba a %(outdir)s.

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
ca@valencia: Les pàgines en HTML es troben a %(outdir)s.

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els fitxers en LaTeX es troben a %(outdir)s.

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els fitxers de Texinfo es troben a %(outdir)s.

en: The XML files are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els fitxers en XML es troben a %(outdir)s.

en: The config value `source_suffix' expects a dictionary, a string, or a list of strings. Got `%r' instead (type %s).
ca@valencia: El valor de configuració «source_suffix» espera un diccionari, una cadena o una llista de cadenes. En lloc d'açò, s'ha obtingut «%r» (escriviu %s).

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
ca@valencia: El valor de configuració «{name}» té el tipus «{current.__name__}», el valor predeterminat és «{default.__name__}».

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
ca@valencia: El valor de configuració «{name}» té el tipus «{current.__name__}», s'espera {permitted}.

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
ca@valencia: El valor de configuració «{name}» ha de ser un de {candidates}, però s'ha donat «{current}».

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
ca@valencia: El fitxer de configuració (o un dels mòduls que s'importen) ha cridat «sys.exit()»

en: The configuration has changed (%d options: %s)
ca@valencia: La configuració ha sigut canviada (%d opcions: %s)

en: The configuration has changed (%d options: %s, ...)
ca@valencia: La configuració ha sigut canviada (%d opcions: %s, «…»)

en: The configuration has changed (1 option: %r)
ca@valencia: La configuració ha sigut canviada (1 opció: %r)

en: The dummy builder generates no files.
ca@valencia: El constructor fictici no genera cap fitxer.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
ca@valencia: El fitxer ePub es troba a %(outdir)s.

en: The file name suffix for source files. Commonly, this is either ".txt"
    or ".rst". Only files with this suffix are considered documents.
ca@valencia: El sufix del nom del fitxer per als fitxers d'origen. Normalment, este és
    «.txt» o «.rst». Només els fitxers amb este sufix es consideraran documents.

en: The full traceback has been saved in:
ca@valencia: S'ha guardat la traça completa a:

en: The manual pages are in %(outdir)s.
ca@valencia: Les pàgines del manual es troben a %(outdir)s.

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els catàlegs de missatges es troben a %(outdir)s.

en: The overview file is in %(outdir)s.
ca@valencia: El fitxer de vista general es troba a %(outdir)s.

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
ca@valencia: El nom del projecte apareixerà en diversos llocs de la documentació construïda.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els fitxers en pseudo XML es troben a %(outdir)s.

en: The text files are in %(outdir)s.
ca@valencia: Els fitxers de text es troben a %(outdir)s.

en: Theme configuration sections other than [theme] and [options] are not supported (tried to get a value from %r).
ca@valencia: No s'admeten les seccions de configuració del tema que no siguen [theme] i [options] (s'ha intentat obtindre un valor des de %r).

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
ca@valencia: S'ha produït un error programable en el fitxer de configuració:
    
    %s

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi en el fitxer de configuració: %s

en: This Page
ca@valencia: Esta pàgina

en: This can happen with very large or deeply nested source files. You can carefully increase the default Python recursion limit of 1,000 in conf.py with e.g.:
ca@valencia: Açò pot passar amb fitxers font molt grans o molt imbricats. Podeu fer augmentar amb cura el límit predeterminat de la recursivitat de Python de 1.000 al «conf.py» amb, per exemple:

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
ca@valencia: Este entorn és incompatible amb el constructor seleccionat, trieu un altre directori doctree.

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
ca@valencia: Este projecte almenys necessita Sphinx versió %s i, per tant, no es pot crear amb esta versió.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
ca@valencia: Este projecte necessita l'extensió %s almenys en la versió %s i, per tant, no es pot construir amb la versió carregada (%s).

en: Throws
ca@valencia: Llançaments

en: Tip
ca@valencia: Truc

en: To report this error to the developers, please open an issue at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/>. Thanks!
ca@valencia: Per a informar d'este error als desenvolupadors, obriu un problema a <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues/>. Gràcies!

en: Todo
ca@valencia: Tasca pendent

en: Translator for %r already exists
ca@valencia: El traductor per a %r ja existix

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Unable to run the image conversion command %r. 'sphinx.ext.imgconverter' requires ImageMagick by default. Ensure it is installed, or set the 'image_converter' option to a custom conversion command.
    
    Traceback: %s
ca@valencia: No es pot executar l'ordre de conversió d'imatges %r. «sphinx.ext.imgconverter» requerix de manera predeterminada ImageMagick. Assegureu-vos que està instal·lat o establiu l'opció «image_converter» a una ordre de conversió personalitzada.
    
    Traça: %s

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
ca@valencia: Clau de configuració desconeguda: latex_elements[%r], s'ignora.

en: Unknown event name: %s
ca@valencia: Nom desconegut de l'esdeveniment: %s

en: Unknown image format: %s...
ca@valencia: Format d'imatge desconegut: %s…

en: Unknown math_renderer %r is given.
ca@valencia: S'ha donat un math_renderer %r desconegut.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
ca@valencia: Opció desconeguda de tema: latex_theme_options[%r], s'ignora.

en: Usage:
ca@valencia: Ús:

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
ca@valencia: Utilitzeu el Makefile per a construir els documents, com seguix:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
ca@valencia: Utilitzeu l'ordre «sphinx-build» per a construir els documents, com seguix:
       sphinx-build -b constructor %s %s

en: Values in 'html_sidebars' must be a list of strings. At least one pattern has a string value: %s. Change to `html_sidebars = %r`.
ca@valencia: Els valors a «html_sidebars» han de ser una llista de cadenes. Almenys un patró té un valor de cadena: %s. Canvia a «html_sidebars = %r».

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Warns
ca@valencia: Avisos

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
ca@valencia: Us donem la benvinguda a la utilitat d'inici ràpid de Sphinx %s.

en: Welcome! This is
ca@valencia: Us donem la benvinguda! Açò és

en: Would create file %s.
ca@valencia: S'hauria de crear el fitxer %s.

en: Writing evaluated template result to %s
ca@valencia: Escriu el resultat de la plantilla avaluada a %s

en: Yields
ca@valencia: Rendiments

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
ca@valencia: Teniu dues opcions per a col·locar el directori de construcció per a la
    eixida de Sphinx. O utilitzeu un directori «_build» dins del camí arrel,
    o els directoris separats «source» i «build» dins del camí arrel.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
ca@valencia: Ara heu de completar el fitxer mestre %s i crear altres fitxers font de documentació.

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
ca@valencia: La vostra busca no ha coincidit amb cap document. Assegureu-vos que s'escriuen correctament totes les paraules i que heu seleccionat prou categories.

en: [autosummary] failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
ca@valencia: [autosummary]: ha fallat en importar %s.
    Possibles pistes:
    %s

en: [autosummary] generating autosummary for: %s
ca@valencia: [autosummary] s'està generant autosummary per a: %s

en: [autosummary] writing to %s
ca@valencia: [autosummary] s'està escrivint a %s

en: [docs]
ca@valencia: [documents]

en: [graph: %s]
ca@valencia: [gràfica: %s]

en: [graph]
ca@valencia: [gràfica]

en: [image: %s]
ca@valencia: [imatge: %s]

en: [image]
ca@valencia: [imatge]

en: [source]
ca@valencia: [font]

en: __all__ should be a list of strings, not %r (in module %s) -- ignoring __all__
ca@valencia: __all__ ha de ser una llista de cadenes, no %r (en el mòdul %s) -s'ignora __all__-

en: `None` is not a valid filetype for %r.
ca@valencia: «Cap» no és un tipus de fitxer vàlid per a %r.

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
ca@valencia: s'ha produït un error d'Unicode en representar la pàgina %s. Assegureu-vos que tots els valors de configuració que contenen contingut que no és ASCII són cadenes Unicode.

en: a suitable image for %s builder not found: %s
ca@valencia: no s'ha trobat una imatge adequada per al constructor %s: %s

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
ca@valencia: no s'ha trobat una imatge adequada per al constructor %s: %s (%s)

en: alias of %s
ca@valencia: àlies de %s

en: alias of TypeVar(%s)
ca@valencia: àlies de TypeVar(%s)

en: all functions, classes, terms
ca@valencia: totes les funcions, classes, termes

en: all of %d po files
ca@valencia: tots els %d fitxers PO

en: all source files
ca@valencia: tots els fitxers font

en: apidoc_modules item %i '%s' must be a boolean
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i «%s» ha de ser un booleà

en: apidoc_modules item %i '%s' must be a sequence
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i «%s» ha de ser una seqüència

en: apidoc_modules item %i '%s' must be an int
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i «%s» ha de ser un nombre enter

en: apidoc_modules item %i '%s' must contain strings
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i «%s» ha de contindre cadenes

en: apidoc_modules item %i 'destination' must be a string
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element «destination» %i ha de ser una cadena

en: apidoc_modules item %i 'destination' should be a relative path
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element «destination» %i hauria de ser un camí relatiu

en: apidoc_modules item %i 'path' is not an existing folder: %s
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element «path» %i no és una carpeta existent: %s

en: apidoc_modules item %i 'path' must be a string
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element «path» %i ha de ser una cadena

en: apidoc_modules item %i cannot create destination directory: %s
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i no pot crear el directori de destinació: %s

en: apidoc_modules item %i has unexpected keys: %s
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i té claus inesperades: %s

en: apidoc_modules item %i must be a dict
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i ha de ser un diccionari

en: apidoc_modules item %i must have a 'destination' key
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i ha de tindre una clau «destination»

en: apidoc_modules item %i must have a 'path' key
ca@valencia: «apidoc_modules» l'element %i ha de tindre una clau «path».

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
ca@valencia: afig module_path a sys.path, s'utilitza quan s'indica el paràmetre «--full»

en: assembling single document
ca@valencia: s'està muntant un únic document

en: attribute
ca@valencia: atribut

en: author names
ca@valencia: noms de l'autoria

en: autodoc: failed to determine %s.%s (%r) to be documented, the following exception was raised:
    %s
ca@valencia: autodoc: ha fallat en determinar %s. %s (%r) que s'ha de documentar, s'ha plantejat l'excepció següent:
    %s

en: automatically insert docstrings from modules
ca@valencia: inserix automàticament les docstring des dels mòduls

en: automatically test code snippets in doctest blocks
ca@valencia: prova automàticament els fragments de codi en els blocs doctest

en: autosummary generates .rst files internally. But your source_suffix does not contain .rst. Skipped.
ca@valencia: «autosummary» genera internament els fitxers «.rst». Però el vostre source_suffix no conté cap «.rst». S'omet.

en: autosummary references excluded document %r. Ignored.
ca@valencia: referències autosummary excloses del document %r. S'ignora.

en: autosummary: failed to determine %r to be documented, the following exception was raised:
    %s
ca@valencia: autosummary: ha fallat en determinar %r que s'ha de documentar, s'ha plantejat l'excepció següent:
    %s

en: autosummary: failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
ca@valencia: autosummary: ha fallat en importar %s.
    Possibles pistes:
    %s

en: autosummary: stub file not found %r. Check your autosummary_generate setting.
ca@valencia: autosummary: no s'ha trobat el fitxer stub %r. Verifiqueu la vostra configuració autosummary_generate.

en: autosummary_generate: file not found: %s
ca@valencia: autosummary_generate: no s'ha trobat el fitxer: %s

en: both tabularcolumns and :widths: option are given. :widths: is ignored.
ca@valencia: s'indiquen tant les columnes tabulars com l'opció «:widths:». S'ignora l'opció «:widths:».

en: broken link: %s (%s)
ca@valencia: enllaç trencat: %s (%s)

en: build environment version not current
ca@valencia: la versió de l'entorn de compilació no és actual

en: build finished with problems, %s warnings (with warnings treated as errors).
ca@valencia: la compilació ha acabat amb problemes, %s avisos (amb avisos tractats com a errors).

en: build finished with problems, %s warnings.
ca@valencia: la compilació ha acabat amb problemes, %s avisos.

en: build finished with problems, 1 warning (with warnings treated as errors).
ca@valencia: la compilació ha finalitzat amb problemes, 1 avís (amb els avisos tractats com a errors).

en: build finished with problems, 1 warning.
ca@valencia: la compilació ha finalitzat amb problemes, 1 avís.

en: build finished with problems.
ca@valencia: la compilació ha finalitzat amb problemes.

en: build succeeded, %s warnings.
ca@valencia: la compilació ha tingut èxit, %s avisos.

en: build succeeded, 1 warning.
ca@valencia: la compilació ha tingut èxit, 1 avís.

en: build succeeded.
ca@valencia: la compilació ha tingut èxit.

en: build_info mismatch, copying .buildinfo to .buildinfo.bak
ca@valencia: build_info no coincidix, s'està copiant .buildinfo a .buildinfo.bak

en: builder to use (default: 'html')
ca@valencia: constructor que s'utilitzarà (predeterminat: «html»)

en: building [%s]:
ca@valencia: s'està construint [%s]:

en: building [html]:
ca@valencia: es construïx [html]:

en: building [mo]:
ca@valencia: s'estan construint [mo]:

en: can be huge
ca@valencia: pot ser gegant

en: cannot cache unpickleable configuration value: %r (because it contains a function, class, or module object)
ca@valencia: no es pot emmagatzemar en la memòria cau un valor de configuració no recuperable: %r (perquè conté un objecte de funció, classe o mòdul)

en: cannot combine -a option and filenames
ca@valencia: no es pot combinar l'opció -a i els noms de fitxer

en: cannot copy downloadable file %r: %s
ca@valencia: no s'ha pogut copiar el fitxer que es podia baixar %r: %s

en: cannot copy extra file %r
ca@valencia: no s'ha pogut copiar el fitxer addicional %r

en: cannot copy image file %r: %s
ca@valencia: no s'ha pogut copiar el fitxer d'imatge %r: %s

en: cannot copy image file '%s': %s
ca@valencia: no es pot copiar el fitxer d'imatge «%s»: %s

en: cannot copy static file %r
ca@valencia: no s'ha pogut copiar el fitxer estàtic %r

en: cannot open warning file '%s': %s
ca@valencia: no es pot obrir el fitxer de l'avís «%s»: %s

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
ca@valencia: no s'ha pogut substituir l'ajust de la configuració %r amb tipus no compatibles, s'ignora

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
ca@valencia: no s'ha pogut substituir l'ajust de la configuració del diccionari %r, s'ignora (utilitzeu %r per a establir elements individuals)

en: cannot read image file %r: copying it instead
ca@valencia: no s'ha pogut llegir el fitxer d'imatge %r: en el seu lloc, es copia

en: cannot write image file %r: %s
ca@valencia: no s'ha pogut escriure el fitxer d'imatge %r: %s

en: caption not inside a figure.
ca@valencia: el subtítol no es troba dins d'una figura.

en: checking consistency
ca@valencia: s'està comprovant la coherència

en: checks for documentation coverage
ca@valencia: comprovacions per a la cobertura de la documentació

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
ca@valencia: s'han detectat referències circulars del toctree, s'ignora: %s <- %s

en: class
ca@valencia: classe

en: class method
ca@valencia: mètode de classe

en: colspec %s was given which appears to use tabulary syntax.  But this table can not be rendered as a tabulary; the given colspec will be ignored.
ca@valencia: S'ha donat colspec %s, el qual sembla utilitzar la sintaxi tabular. Però esta taula no es pot representar com a tabular, el colspec donat s'ignorarà.

en: command line option
ca@valencia: opció de la línia d'ordres

en: concept
ca@valencia: concepte

en: conditional inclusion of content based on config values
ca@valencia: inclusió condicional de contingut basat en els valors de la configuració

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_author» no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_contributor» no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_copyright» (o «copyright») no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_description» no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_identifier» no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_language» (o «language») no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_publisher» no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_title» (o «html_title») no pot estar buit per a EPUB3

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «epub_uid» haurà de ser un XML NAME per a EPUB3

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
ca@valencia: el valor de configuració «version» no pot estar buit per a EPUB3

en: config changed
ca@valencia: configuració modificada

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
ca@valencia: el directori de configuració no conté un fitxer conf.py (%s)

en: console output options
ca@valencia: opcions d'eixida de la consola

en: continued from previous page
ca@valencia: ve de la pàgina anterior

en: continues on next page
ca@valencia: continua en la pàgina següent

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
ca@valencia: l'ordre «convert» %r no s'ha pogut executar, comproveu la configuració d'«image_converter»

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
ca@valencia: «convert» ha eixit amb un error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: copying TeX support files
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers de suport de TeX

en: copying Texinfo support files
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers de suport de Texinfo

en: copying additional files
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers addicionals

en: copying assets
ca@valencia: s'estan copiant els recursos

en: copying downloadable files...
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers que es poden baixar…

en: copying extra files
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers addicionals

en: copying images...
ca@valencia: s'estan copiant les imatges…

en: copying source files...
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers font…

en: copying static files
ca@valencia: s'estan copiant els fitxers estàtics

en: could not calculate translation progress!
ca@valencia: no s'ha pogut calcular el progrés de la traducció!

en: could not read %r for changelog creation
ca@valencia: no s'ha pogut llegir %r per a la creació del registre de canvis

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
ca@valencia: crea un fitxer .nojekyll per a publicar el document en les pàgines de GitHub

en: create batchfile
ca@valencia: es crea el fitxer de processament per lots

en: create makefile
ca@valencia: es crea el Makefile

en: custom template directory (default: %(default)s)
ca@valencia: directori de plantilles personalitzades (predeterminat: %(default)s)

en: data
ca@valencia: dades

en: default role %s not found
ca@valencia: no s'ha trobat el rol predeterminat %s

en: default suffix for files (default: %(default)s)
ca@valencia: sufix predeterminat per als fitxers (predeterminat: %(default)s)

en: define a template variable
ca@valencia: definix una variable de plantilla

en: define tag: include "only" blocks with TAG
ca@valencia: definix l'etiqueta: inclou blocs «only» amb TAG

en: dimension unit %s is invalid. Ignored.
ca@valencia: la unitat de dimensió %s no és vàlida. S'ignora.

en: directive
ca@valencia: directiva

en: directive %r is already registered and will not be overridden
ca@valencia: la directiva %r ja està registrada i no serà sobreseguda

en: directive-option
ca@valencia: opció_de_la_directiva

en: directory for doctree and environment files (default: OUTPUT_DIR/.doctrees)
ca@valencia: directori per als fitxers doctree i d'entorn (predeterminat: OUTPUT_DIR/.doctrees)

en: directory for the configuration file (conf.py) (default: SOURCE_DIR)
ca@valencia: directori per al fitxer de configuració (conf.py) (predeterminat: SOURCE_DIR)

en: directory to place all output
ca@valencia: directori per a col·locar tota l'eixida

en: directory to place all output in
ca@valencia: directori per a col·locar tota l'eixida cap a

en: display latex %r: %s
ca@valencia: visualització de latex %r: %s

en: do emit colored output (default: auto-detect)
ca@valencia: emet una eixida amb colors (predeterminada: detecció automàtica)

en: do not create batchfile
ca@valencia: no es crea el fitxer de processament per lots

en: do not create makefile
ca@valencia: no es crea el Makefile

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
ca@valencia: no emetre una eixida amb colors (predeterminada: detecció automàtica)

en: docnames to write: %s
ca@valencia: els docname que s'escriuran: %s

en: document exactly the members in module __all__ attribute. (default: %(default)s)
ca@valencia: documenta exactament els membres en l'atribut __all__ del mòdul (predeterminat: %(default)s).

en: document imported members (default: %(default)s)
ca@valencia: document de membres importats (predeterminat: %(default)s)

en: document is referenced in multiple toctrees: %s, selecting: %s <- %s
ca@valencia: es fa referència al document en múltiples toctree: %s, se selecciona: %s <- %s

en: document isn't included in any toctree
ca@valencia: el document no està inclòs en cap toctree

en: document language
ca@valencia: idioma del document

en: document title is not a single Text node
ca@valencia: el títol del document no és només un node de text

en: doing serial %s
ca@valencia: s'està executant %s en sèrie

en: domain %s already registered
ca@valencia: el domini %s ja està registrat

en: domain %s not yet registered
ca@valencia: el domini %s encara no està registrat

en: domain for external cross-reference not found: %r
ca@valencia: no es troba el domini per a la referència creuada externa: %r

en: don't create a table of contents file
ca@valencia: no crea un fitxer de taula de contingut

en: don't create headings for the module/package packages (e.g. when the docstrings already contain them)
ca@valencia: no crea capçaleres per als paquets del mòdul/paquet (p. ex., quan les cadenes de documentació ja les contenen)

en: don't know which module to import for autodocumenting %r (try placing a "module" or "currentmodule" directive in the document, or giving an explicit module name)
ca@valencia: es desconeix quin és el mòdul que s'importarà per al document automàtic %r (proveu de col·locar una directiva «module» o «currentmodule» en el document o doneu-li un nom explícit al mòdul)

en: don't use a saved environment, always read all files
ca@valencia: no utilitzar un entorn guardat, llig sempre tots els fitxers

en: done
ca@valencia: fet

en: dot code %r: %s
ca@valencia: codi de «dot» %r: %s

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
ca@valencia: l'ordre «dot» %r no s'ha pogut executar (necessària per a l'eixida de Graphviz), comproveu la configuració de «graphviz_dot»

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
ca@valencia: «dot» no ha produït un fitxer d'eixida:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
ca@valencia: «dot» ha eixit amb un error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: download file not readable: %s
ca@valencia: el fitxer de baixada no es pot llegir: %s

en: dumping object inventory
ca@valencia: s'està bolcant l'inventari d'objectes

en: dumping search index in %s
ca@valencia: s'està bolcant l'índex de busca a %s

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
ca@valencia: descripció %s duplicada de %s, una altra %s a %s

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
ca@valencia: descripció %s duplicada del %s, una altra instància a %s

en: duplicate citation %s, other instance in %s
ca@valencia: citació duplicada %s, una altra instància a %s

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
ca@valencia: descripció duplicada del %s %s, una altra instància a %s

en: duplicate label %s, other instance in %s
ca@valencia: etiqueta duplicada %s, una altra instància a %s

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
ca@valencia: etiqueta duplicada de l'equació %s, una altra instància a %s

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :no-index: for one of them
ca@valencia: descripció de l'objecte duplicat de %s, una altra instància a %s, ús «:no-index:» per a un d'ells

en: duplicated ToC entry found: %s
ca@valencia: s'ha trobat una entrada ToC duplicada: %s

en: duplicated entry found in toctree: %s
ca@valencia: s'ha trobat una entrada duplicada en el toctree: %s

en: enable %s extension
ca@valencia: habilita l'extensió %s

en: enable %s extension, used when --full is given
ca@valencia: habilita l'extensió %s, que s'utilitza quan s'indica «--full»

en: enable arbitrary extensions
ca@valencia: habilita les extensions arbitràries

en: enable arbitrary extensions, used when --full is given
ca@valencia: habilita les extensions arbitràries, que s'utilitzen quan s'indica «--full»

en: encountered some issues with some of the inventories, but they had working alternatives:
ca@valencia: s'han trobat alguns problemes amb alguns dels inventaris, però tenien alternatives funcionals:

en: encountered title node not in section, topic, table, admonition or sidebar
ca@valencia: el node del títol no s'ha trobat en la secció, tema, taula, advertiment o nota al marge

en: enum
ca@valencia: enumera

en: enumerable_node %r already registered
ca@valencia: enumerable_node %r ja està registrat

en: enumerator
ca@valencia: numerador

en: environment variable
ca@valencia: variable d'entorn

en: environment variable; %s
ca@valencia: variable d'entorn; %s

en: error while formatting arguments for %s: %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre es donava format als arguments per a %s: %s

en: error while formatting signature for %s: %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre es donava format a la signatura per a %s: %s

en: error writing file %s: %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre s'escrivia al fitxer %s: %s

en: error writing file Makefile: %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre s'escrivia el fitxer Makefile: %s

en: exception
ca@valencia: excepció

en: exception while evaluating only directive expression: %s
ca@valencia: excepció mentre només s'avaluava l'expressió directiva: %s

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
ca@valencia: l'extensió %r no té cap funció setup(). És realment un mòdul d'extensions de Sphinx?

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
ca@valencia: l'extensió %r ha retornat un objecte no admés des de la seua funció setup(). No n'hauria de retornar cap o retornar un diccionari de metadades

en: extension options
ca@valencia: opcions de l'extensió

en: extensions changed
ca@valencia: extensions modificades

en: external %s:%s reference target not found: %s
ca@valencia: %s externa: no es troba la destinació de la referència %s: %s

en: failed
ca@valencia: ha fallat

en: failed to import object %s
ca@valencia: ha fallat en importar l'objecte %s

en: failed to read broken build info file (missing config entry)
ca@valencia: s'ha fallat en llegir el fitxer d'informació de la compilació trencada (falta l'entrada «config»)

en: failed to read broken build info file (missing tags entry)
ca@valencia: s'ha fallat en llegir el fitxer d'informació de la compilació trencada (falta l'entrada «tags»)

en: failed to read broken build info file (unknown version)
ca@valencia: s'ha fallat en llegir el fitxer d'informació de la compilació trencada (versió desconeguda)

en: failed: %s
ca@valencia: ha fallat: %s

en: favicon file %r does not exist
ca@valencia: el fitxer icona de web %r no existix

en: file %r given on command line does not exist,
ca@valencia: el fitxer %r proporcionat a la línia d'ordres no existix,

en: file %r given on command line is not a valid document, ignoring
ca@valencia: el fitxer %r proporcionat a la línia d'ordres no és un document vàlid, s'ignora

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
ca@valencia: el fitxer %r proporcionat a la línia d'ordres no es troba davall el directori d'origen, s'ignora

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
ca@valencia: el fitxer %r en el camí de temes no és un fitxer ZIP vàlid ni conté cap tema

en: file suffix (default: rst)
ca@valencia: sufix del fitxer (predeterminat: rst)

en: filename of table of contents (default: modules)
ca@valencia: nom de fitxer de la taula de contingut (predeterminat: mòduls)

en: fnmatch-style file and/or directory patterns to exclude from generation
ca@valencia: fitxer d'estil fnmatch i/o patrons de directori que s'exclouran de la generació

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
ca@valencia: seguir els enllaços simbòlics. Potent quan es combina amb el paquet collective.recipe.omelette.

en: function
ca@valencia: funció

en: function parameter
ca@valencia: paràmetre de la funció

en: general options
ca@valencia: opcions generals

en: generate a full project with sphinx-quickstart
ca@valencia: genera un projecte complet amb «sphinx-quickstart»

en: generating indices
ca@valencia: s'estan generant els índexs

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
ca@valencia: el glossari pareix estar mal formatat, verifiqueu el sagnat

en: glossary term
ca@valencia: terme del glossari

en: glossary term must be preceded by empty line
ca@valencia: el terme del glossari ha d'estar precedit per una línia buida

en: glossary terms must not be separated by empty lines
ca@valencia: els termes del glossari no han d'estar separats per línies buides

en: grammar token
ca@valencia: gramàtica simbòlica

en: graphviz_dot executable path must be set! %r
ca@valencia: S'ha d'establir el camí de l'executable «graphviz_dot»! %r

en: graphviz_output_format must be either 'png' or 'svg', but is %r
ca@valencia: «graphviz_output_format» ha de ser «png» o «svg», però és %r

en: hardcoded link %r could be replaced by an extlink (try using %r instead)
ca@valencia: l'enllaç codificat %r podria substituir-se per un enllaç extern (en el seu lloc intenteu utilitzar %r)

en: highlighting module code...
ca@valencia: s'està ressaltant el codi del mòdul…

en: html_extra_path entry %r does not exist
ca@valencia: l'entrada html_extra_path %r no existix

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
ca@valencia: l'entrada html_extra_path %r es col·loca dins del directori d'eixida

en: html_static_path entry %r does not exist
ca@valencia: l'entrada html_static_path %r no existix

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
ca@valencia: l'entrada html_static_path %r es col·loca dins del directori d'eixida

en: if specified, create build dir under source dir
ca@valencia: Si s'especifica, es crearà el directori de construcció a dins del directori d'origen

en: if specified, separate source and build dirs
ca@valencia: Si s'especifica, se separarà el codi font i els directoris de compilació

en: ignoring invalid doctest code: %r
ca@valencia: s'ignora el codi doctest no vàlid: %r

en: image file %s not readable: %s
ca@valencia: el fitxer d'imatge %s no es pot llegir: %s

en: image file not readable: %s
ca@valencia: el fitxer d'imatge no es pot llegir: %s

en: include "_private" modules
ca@valencia: inclou «_private» en els mòduls

en: include links to the source code of documented Python objects
ca@valencia: inclou els enllaços cap al codi font dels objectes documentats en Python

en: include math, rendered as PNG or SVG images
ca@valencia: inclou expressions matemàtiques, mostrades com a imatges PNG o SVG

en: include math, rendered in the browser by MathJax
ca@valencia: inclou expressions matemàtiques, representades en el navegador per MathJax

en: inconsistent citation references in translated message. original: {0}, translated: {1}
ca@valencia: referències incoherents de citació en el missatge traduït. Original: {0}, traduït: {1}

en: inconsistent footnote references in translated message. original: {0}, translated: {1}
ca@valencia: referències incoherents de nota al peu en el missatge traduït. Original: {0}, traduït: {1}

en: inconsistent references in translated message. original: {0}, translated: {1}
ca@valencia: referències incoherents en el missatge traduït. Original: {0}, traduït: {1}

en: inconsistent term references in translated message. original: {0}, translated: {1}
ca@valencia: referències incoherents de terme en el missatge traduït. Original: {0}, traduït: {1}

en: increase verbosity (can be repeated)
ca@valencia: augmenta la loquacitat (es pot repetir)

en: index
ca@valencia: índex

en: inline latex %r: %s
ca@valencia: latex inclòs %r: %s

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
ca@valencia: interpreta els camins dels mòduls segons l'especificació d'espais de nom implícits al PEP-0420

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
ca@valencia: s'ha mogut l'inventari intersphinx: %s -> %s

en: invalid CVE number %s
ca@valencia: número %s de CVE no vàlid

en: invalid CWE number %s
ca@valencia: número %s de CWE no vàlid

en: invalid PEP number %s
ca@valencia: número de PEP no vàlid %s

en: invalid RFC number %s
ca@valencia: número de RFC no vàlid %s

en: invalid TestCode type
ca@valencia: tipus de TestCode no vàlid

en: invalid css_file: %r, ignored
ca@valencia: css_file no vàlid: %r, s'ignora

en: invalid external cross-reference suffix: %r
ca@valencia: no es troba l'inventari per a la referència creuada externa: %r

en: invalid js_file: %r, ignored
ca@valencia: js_file no vàlid: %r, s'ignora

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
ca@valencia: nombre no vàlid %r del valor de configuració %r, s'ignora

en: invalid numfig_format: %s
ca@valencia: numfig_format no vàlid: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
ca@valencia: numfig_format no vàlid: %s (%r)

en: invalid regex %r in %s
ca@valencia: expressions regulars no vàlides %r a %s

en: invalid regex %r in coverage_c_regexes
ca@valencia: expressions regulars %r no vàlides en coverage_c_regexes

en: invalid signature for auto%s (%r)
ca@valencia: signatura no vàlida per a auto%s (%r)

en: invalid value for class-doc-from option: %s
ca@valencia: valor no vàlid per a l'opció des de la documentació de classes: %s

en: invalid value for member-order option: %s
ca@valencia: valor no vàlid per a l'opció de l'ordre de membre: %s

en: invalid value set (missing closing brace): %s
ca@valencia: conjunt de valors no vàlid (falta el claudàtor de tancament): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
ca@valencia: conjunt de valors no vàlid (falta el claudàtor d'obertura): %s

en: inventory '%s': duplicate matches found for %s:%s
ca@valencia: inventari «%s»: s'han trobat coincidències duplicades per a %s:%s

en: inventory '%s': multiple matches found for %s:%s
ca@valencia: inventari «%s»: s'han trobat múltiples coincidències per a %s:%s

en: inventory <%s> contains duplicate definitions of %s
ca@valencia: l'inventari <%s> conté definicions duplicades de %s

en: inventory <%s> contains multiple definitions for %s
ca@valencia: l'inventari <%s> conté múltiples definicions per a %s

en: inventory for external cross-reference not found: %r
ca@valencia: no es troba l'inventari per a la referència creuada externa: %r

en: job number should be a positive number
ca@valencia: el número de treball hauria de ser un nombre positiu

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
ca@valencia: kwargs per a add_node() haurà de ser una funció (visita, eixida) tupla: %r=%r

en: last updated
ca@valencia: última actualització

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
ca@valencia: l'especificació del número de línia queda fora de l'interval (1-%d): %r

en: link between Sphinx documentation of different projects
ca@valencia: enllaç entre la documentació de Sphinx de projectes diferents

en: linkcheck_allowed_redirects. Expected a dictionary.
ca@valencia: linkcheck_allowed_redirects. S'esperava un diccionari.

en: lists all sections and subsections
ca@valencia: llista totes les seccions i subseccions

en: loading intersphinx inventory '%s' from %s ...
ca@valencia: s'està carregant l'inventari intersphinx «%s» de %s …

en: loading pickled environment
ca@valencia: s'està carregant l'entorn preparat

en: loading translations [%s]...
ca@valencia: s'estan carregant les traduccions [%s]…

en: locale_dir %s does not exist
ca@valencia: locale_dir %s no existix

en: logo file %r does not exist
ca@valencia: el fitxer de logotip %r no existix

en: looking for now-outdated files...
ca@valencia: s'està buscant per fitxers sense actualitzar…

en: making output directory
ca@valencia: es crea el directori d'eixida

en: malformed string literal (missing closing quote): %s
ca@valencia: Cadena incorrecta literal (falten les cometes de tancament): %s

en: malformed string literal (missing opening quote): %s
ca@valencia: Cadena incorrecta literal (falten les cometes d'obertura): %s

en: master document name
ca@valencia: nom del document mestre

en: math renderer %s is already registered
ca@valencia: la representació matemàtica %s ja està registrada

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
ca@valencia: profunditat màxima dels submòduls que es mostraran en la TOC (predeterminada: 4)

en: member
ca@valencia: membre

en: method
ca@valencia: mètode

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
ca@valencia: falta «+» o «-» en l'opció «%s».

en: missing attribute %s in object %s
ca@valencia: falta l'atribut %s en l'objecte %s

en: missing attribute mentioned in :members: option: module %s, attribute %s
ca@valencia: falta l'atribut esmentat en l'opció «:members:»: mòdul %s, atribut %s

en: module
ca@valencia: mòdul

en: module %s could not be imported: %s
ca@valencia: el mòdul %s no s'ha pogut importar: %s

en: modules
ca@valencia: mòduls

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
ca@valencia: s'ha trobat més d'una destinació per a «any» en la referència creuada %r: podria ser %s

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
ca@valencia: s'ha trobat més d'un objectiu per a la referència creuada %r: %s

en: multiple files found for the document "%s": %s
    Use %r for the build.
ca@valencia: S'han trobat múltiples fitxers per al document «%s»: %s
    Utilitzeu %r per a la compilació.

en: new config
ca@valencia: configuració nova

en: next
ca@valencia: següent

en: next chapter
ca@valencia: capítol següent

en: nitpicky mode: warn about all missing references
ca@valencia: mode primmirat: avisa sobre totes les referències que falten

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
ca@valencia: no s'ha trobat el valor de configuració «latex_documents»: no s'escriurà cap document

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
ca@valencia: no s'ha trobat el valor de configuració «man_pages»: no s'escriuran les pàgines del manual

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
ca@valencia: no s'ha trobat el valor de configuració «texinfo_documents»: no s'escriurà cap document

en: no Babel option known for language %r
ca@valencia: no es coneix l'opció de Babel per a l'idioma %r

en: no changes in version %s.
ca@valencia: no hi ha canvis en la versió %s.

en: no code/output in %s block at %s:%s
ca@valencia: no hi ha codi/eixida en el bloc %s a %s:%s

en: no docnames to write!
ca@valencia: no hi ha cap docname per a escriure!

en: no output at all, not even warnings
ca@valencia: sense eixida, ni tan sols els avisos

en: no output on stdout, just warnings on stderr
ca@valencia: sense eixida cap a l'eixida estàndard, només avisos a l'eixida d'error estàndard

en: no targets are out of date.
ca@valencia: no hi ha cap objectiu desfasat.

en: no theme configuration file found in %r
ca@valencia: no s'ha trobat cap fitxer de configuració del tema a %r

en: no theme named %r found (missing theme.toml?)
ca@valencia: no s'ha trobat cap tema anomenat %r (falta theme.toml?)

en: no translated elements!
ca@valencia: No hi ha cap element traduït!

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
ca@valencia: la classe del node %r ja està registrada, els seus visitants seran anul·lats

en: node has an invalid level
ca@valencia: el node té un nivell no vàlid

en: non-whitespace stripped by dedent
ca@valencia: cap espai en blanc eliminat en disminuir el sagnat

en: none found
ca@valencia: no se n'ha trobat cap

en: not available for built-in messages
ca@valencia: no està disponible per a missatges integrats

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
ca@valencia: «numfig» està desactivat. :numref: s'ignora.

en: numfig_format is not defined for %s
ca@valencia: numfig_format no s'ha definit per a %s

en: original entry
ca@valencia: entrada original

en: override a setting in configuration file
ca@valencia: superposa una configuració en el fitxer de configuració

en: overwrite existing files
ca@valencia: sobreescriu els fitxers existents

en: page
ca@valencia: pàgina

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
ca@valencia: la pàgina %s coincidix amb dos patrons en html_sidebars: %r i %r

en: pass a value into HTML templates
ca@valencia: passa un valor a dins de les plantilles HTML

en: path options
ca@valencia: opcions de camí

en: path to documentation source files
ca@valencia: camí cap als fitxers font de la documentació

en: path to module to document
ca@valencia: camí cap al mòdul que es documenta

en: path to output directory
ca@valencia: camí cap al directori d'eixida

en: pickling environment
ca@valencia: s'està preparant l'ambient

en: preparing documents
ca@valencia: s'estan preparant els documents

en: previous
ca@valencia: anterior

en: previous chapter
ca@valencia: capítol anterior

en: primary_domain %r not found, ignored.
ca@valencia: no s'ha trobat primary_domain %r, s'ignora.

en: processing %s
ca@valencia: s'està processant %s

en: program option
ca@valencia: opció del programa

en: project author(s), used when --full is given
ca@valencia: autoria del projecte, s'utilitza quan s'indica el paràmetre «--full»

en: project name
ca@valencia: nom del projecte

en: project name (default: root module name)
ca@valencia: nom del projecte (predeterminat: nom del mòdul arrel)

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
ca@valencia: llançament del projecte, s'utilitza quan s'indica el paràmetre «--full», predeterminat a «--doc-version»

en: project root
ca@valencia: arrel del projecte

en: project version, used when --full is given
ca@valencia: versió del projecte, s'utilitza quan s'indica el paràmetre «--full»

en: property
ca@valencia: propietat

en: put documentation for each module on its own page
ca@valencia: posa la documentació per a cada mòdul en la seua pròpia pàgina

en: put module documentation before submodule documentation
ca@valencia: posa la documentació del mòdul abans de la documentació del submòdul

en: quick access to all modules
ca@valencia: accés ràpid a tots els mòduls

en: quiet mode
ca@valencia: mode silenciós

en: raise an exception on warnings
ca@valencia: planteja una excepció sobre els avisos

en: reStructuredText markup error!
ca@valencia: S'ha produït un error de marcatge en el reStructuredText!

en: reading error: %s, %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre es llegia: %s, %s

en: reading sources...
ca@valencia: s'estan llegint les fonts…

en: reading templates...
ca@valencia: s'estan llegint les plantilles…

en: reference label
ca@valencia: etiqueta de referència

en: release of project
ca@valencia: llançament del projecte

en: replacement for dot in _templates etc.
ca@valencia: substitució per a punts a _templates, etc.

en: resolving references...
ca@valencia: s'estan resolent les referències…

en: role
ca@valencia: rol

en: role %r is already registered and will not be overridden
ca@valencia: el rol %r ja està registrat i no serà sobresegut

en: run Pdb on exception
ca@valencia: executa Pdb en excepció

en: run in parallel with N processes, when possible. 'auto' uses the number of CPU cores
ca@valencia: executa en paral·lel amb N processos, quan siga possible. «auto» uxa el nombre de nuclis de la CPU

en: run the script without creating files
ca@valencia: executa l'script sense crear els fitxers

en: search
ca@valencia: busca

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
ca@valencia: no s'ha pogut carregar l'índex de busca, i no es construiran tots els documents: l'índex estarà incomplet.

en: search this documentation
ca@valencia: busca esta documentació

en: section "%s" gets labeled as "%s"
ca@valencia: la secció «%s» s'etiqueta com a «%s»

en: see %s
ca@valencia: vegeu %s

en: see also %s
ca@valencia: vegeu també %s

en: self referenced toctree found. Ignored.
ca@valencia: S'ha trobat un toctree autoreferenciat. S'ignora.

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
ca@valencia: configuració %s. %s no es produïx en cap de les configuracions de temes buscats

en: show full traceback on exception
ca@valencia: mostra la traça completa en excepció

en: signature arguments or return annotation given for automodule %s
ca@valencia: arguments de signatura o anotació de retorn indicats per a «automodule» %s

en: skipped
ca@valencia: s'omet

en: source directory has changed
ca@valencia: el directori d'origen ha sigut modificat

en: source file suffix
ca@valencia: sufix del fitxer font

en: source files to generate rST files for
ca@valencia: fitxers font per a generar els fitxers rST per a

en: source_parser for %r is already registered
ca@valencia: source_parser per a %r ja està registrat

en: source_suffix %r is already registered
ca@valencia: source_suffix %r ja està registrat

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
ca@valencia: «sphinx-quickstart» només generarà dins d'un directori buit. Especifiqueu un camí arrel nou.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
ca@valencia: «sphinx-quickstart» no sobreescriurà els projectes de Sphinx existents.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
ca@valencia: «sphinx-quickstart» no sobreescriurà el fitxer existent.

en: static method
ca@valencia: mètode estàtic

en: struct
ca@valencia: estructura

en: targets for %d po files that are out of date
ca@valencia: objectius per als %d fitxers PO que estan desfasats

en: targets for %d po files that are specified
ca@valencia: objectius per als %d fitxers PO que s'han especificat

en: targets for %d source files that are out of date
ca@valencia: els objectius per a %d fitxers font que estan desfasats

en: targets for %d template files
ca@valencia: objectius per a %d fitxers de plantilla

en: template %s has been changed since the previous build, all docs will be rebuilt
ca@valencia: s'ha canviat la plantilla %s des de la compilació anterior, es reconstruiran tots els documents

en: template %s not found; loading from legacy %s instead
ca@valencia: no s'ha trobat la plantilla %s. En el seu lloc s'està carregant des del llegat %s

en: template directory for template files
ca@valencia: directori de plantilles per als fitxers de plantilla

en: template parameter
ca@valencia: paràmetre de la plantilla

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
ca@valencia: l'extensió %s no declara si és segur per a la lectura en paral·lel, suposant que no ho siga, demaneu a l'autor de l'extensió que ho comprove i faça que siga explícit

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
ca@valencia: l'extensió %s no declara si és segur per a l'escriptura en paral·lel, suposant que no ho siga, demaneu a l'autor de l'extensió que ho comprove i faça que siga explícit

en: the %s extension is not safe for parallel reading
ca@valencia: l'extensió %s no és segura per a la lectura en paral·lel

en: the %s extension is not safe for parallel writing
ca@valencia: l'extensió %s no és segura per a l'escriptura en paral·lel

en: the documentation for
ca@valencia: la documentació per a

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
ca@valencia: l'extensió %r ja es va fusionar amb Sphinx des de la versió %s. Esta extensió s'ignorarà.

en: the following modules are documented but were not specified in coverage_modules: %s
ca@valencia: els mòduls següents estan documentats, però no s'han especificat en coverage_modules: %s

en: the link has no caption: %s
ca@valencia: l'enllaç no té cap subtítol: %s

en: theme %r doesn't have the "theme" table
ca@valencia: el tema %r no té la taula «theme»

en: toctree contains ref to nonexisting file %r
ca@valencia: el toctree conté una referència cap al fitxer %r que no existix

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
ca@valencia: el toctree conté una referència cap al document %r, el qual no conté un títol: no es generarà cap enllaç

en: toctree contains reference to excluded document %r
ca@valencia: el toctree conté una referència cap al document exclòs %r

en: toctree contains reference to non-existing document %r
ca@valencia: el toctree conté una referència cap al document inexistent %r

en: toctree contains reference to non-included document %r
ca@valencia: el toctree conté una referència cap a un document no inclòs %r

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
ca@valencia: el toctree conté una referència cap al document %r, el qual no existix

en: toctree glob pattern %r didn't match any documents
ca@valencia: El patró global toctree %r no coincidix amb cap document

en: too large :maxdepth:, ignored.
ca@valencia: :maxdepth: massa gran, s'ignora.

en: turn warnings into errors
ca@valencia: convertix els avisos en errors

en: type
ca@valencia: tipus

en: type alias
ca@valencia: escriviu l'àlies

en: undefined label: %r
ca@valencia: etiqueta sense definir: %r

en: undocumented c api: %s [%s] in file %s
ca@valencia: API de C sense documentar: %s [ %s] en el fitxer %s

en: undocumented python class: %s :: %s
ca@valencia: classe de Python sense documentar: %s :: %s

en: undocumented python function: %s :: %s
ca@valencia: funció de Python sense documentar: %s :: %s

en: undocumented python method: %s :: %s :: %s
ca@valencia: mètode de Python sense documentar: %s :: %s :: %s

en: unimplemented node type: %r
ca@valencia: tipus de node sense implementar: %r

en: union
ca@valencia: unió

en: unknown %r toplevel_sectioning for class %r
ca@valencia: %r toplevel_sectioning desconegut per a la classe %r

en: unknown config value %r in override, ignoring
ca@valencia: valor de configuració desconegut %r en substituir, s'ignora

en: unknown directive name: %s
ca@valencia: nom desconegut de la directiva: %s

en: unknown index entry type %r
ca@valencia: tipus d'entrada %r amb un índex desconegut

en: unknown index entry type %s found
ca@valencia: s'ha trobat el tipus d'entrada %s amb un índex desconegut

en: unknown mimetype for %s, ignoring
ca@valencia: tipus MIME desconegut per a %s, s'ignora

en: unknown node type: %r
ca@valencia: tipus de node desconegut: %r

en: unknown role name: %s
ca@valencia: nom desconegut del rol: %s

en: unsupported rubric heading level: %s
ca@valencia: nivell de capçalera de rúbrica no compatible: %s

en: unsupported theme option %r given
ca@valencia: opció de tema no admesa, s'ha donat %r

en: updating environment:
ca@valencia: s'està actualitzant l'entorn:

en: use epub
ca@valencia: utilitza epub

en: use make-mode for Makefile/make.bat
ca@valencia: utilitza el mode make per a Makefile/make.bat

en: use no configuration file, only use settings from -D options
ca@valencia: no utilitza cap fitxer de configuració, només utilitza la configuració de les opcions de «-D»

en: version of project
ca@valencia: versió del projecte

en: warning control options
ca@valencia: opcions de control d'avís

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
ca@valencia: on «constructor» és un dels constructors admesos, p. ex., html, latex o linkcheck.

en: while setting up extension %s:
ca@valencia: mentre es configura l'extensió %s:

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
ca@valencia: escriu les entrades «todo» que es poden mostrar o ocultar durant la construcció

en: write all files (default: only write new and changed files)
ca@valencia: escriu tots els fitxers (predeterminat: només escriu els fitxers nous i els que han canviat)

en: write warnings (and errors) to given file
ca@valencia: escriviu els avisos (i errors) al fitxer indicat

en: writing
ca@valencia: s'està escrivint

en: writing %s file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer %s…

en: writing META-INF/container.xml file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer META-INF/container.xml…

en: writing additional files
ca@valencia: s'estan escrivint els fitxers addicionals

en: writing additional pages
ca@valencia: s'estan escrivint les pàgines addicionals

en: writing content.opf file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer content.opf…

en: writing error: %s, %s
ca@valencia: s'ha produït un error mentre s'escrivia: %s, %s

en: writing message catalogs...
ca@valencia: s'estan escrivint els catàlegs de missatges…

en: writing mimetype file...
ca@valencia: s'està escrivint un fitxer de tipus MIME…

en: writing nav.xhtml file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer nav.xhtml…

en: writing output...
ca@valencia: s'està escrivint l'eixida…

en: writing summary file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer de vista general…

en: writing toc.ncx file...
ca@valencia: s'està escrivint el fitxer toc.ncx…

en: {0} [OPTIONS] <COMMAND> [<ARGS>]
ca@valencia: {0} [OPCIONS] <COMMAND> [<ARGS>]

en: {0}: error: {1}
    Run '{0} --help' for information
ca@valencia: {0}: error: {1}
    Per a informació executeu «{0} --help»
